Polski Związek Niewidomych Ośrodek Leczniczo - Rehabilitacyjny "KLIMCZOK"
NIP: 6711756356

Ośrodek

Klimczok Ośrodek leczniczo-rehabilitacyjny Polskiego Związku Niewidomych

POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH OŚRODEK LECZNICZO – REHABILITACYJNY „KLIMCZOK” W USTRONIU MORSKIM POŁOŻONY JEST WE WSCHODNIEJ CZĘŚCI MIEJSCOWOŚCI USTRONIE MORSKIE, W POBLIŻU PIĘKNEGO BORU SOSNOWEGO, ZALEDWIE 150 METRÓW OD MORZA.

Teren Ośrodka zagospodarowany jest urozmaiconą roślinnością zieloną wspomagającą relaks i wypoczynek. O leczniczo wypoczynkowym znaczeniu Ustronia Morskiego decyduje położenie. Tutejsza plaża ma od 20 do 35 metrów szerokości. W pobliżu Ośrodka jest zejście na plażę przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami szczególnie niewidomych i słabowidzących. Znajdują się tu udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami m.in.: rozwiązania kontrastowe (oznakowania pierwszego i ostatniego stopnia schodów w kolorze żółtym; kontrastowe oznakowanie korytarzy itp.), barierki prowadzące na ciągach komunikacyjnych, oznakowania brajlowskie drzwi ogólnego przeznaczenia oraz gabinetów medycznych, oznakowania wypukłe drzwi, miękkie obicia niebezpiecznych elementów chroniących przed uszkodzeniem ciała, podjazdy itp.


Ośrodek składa się z 4 kondygnacyjnego budynku, wyposażonego w windę z informacją dźwiękową. Na miejscu znajdują się: jadalnia, kawiarnia, sale do rehabilitacji oraz wykładowe w pełni wyposażone w tablicę suchościeralną, ekran i projektor multimedialny oraz sprzętem audio-video, baza zabiegowa, sala gimnastyczna, dyżurka pielęgniarska z całodobową opieka medyczną, kawiarenka internetowa z biblioteką, w której znajduje się bogaty zbiór książek mówionych. W Ośrodku znajduje się również biblioteka z książkami w brajlu oraz książkami czarnodrukowymi.

Ośrodek posiada pokoje 2,3 osobowe oraz 4 osobowe typu studio oraz apartamenty z pełnym węzłem sanitarnym, które dostosowane są dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są w pełni umeblowane i posiadają : telewizor, radio, czajnik bezprzewodowy, naczynia, sztućce.
W naszym obiekcie jest możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Ośrodek wyróżniony został Certyfikatem Ośrodka Przyjaznego Osobom Niepełnosprawnym. Posiadamy oczywiście wpisy do rejestru Ośrodków w których mogą się odbywać turnusy rehabilitacyjne oraz do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych.
"Klimczok" posiada również wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie pod numerem ewidencyjnym 2.32/00020/2011.

Dotychczas z naszych usług skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy osób z niepełnosprawnościami, które wracają do nas nawet po kilkanaście razy, przez co Ośrodek szczyci się dużą renomą w tym środowisku. Ośrodek posiada również doświadczenie w organizowaniu turnusów szkoleniowych w oparciu o środki Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK !

Opinie naszych klientów


Zarezerwuj pobyt

Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

Potwierdzam, że zapoznałem się z Polityką prywatności. (wymagane) *
 

Uwaga!

1. Wymagane orzeczenie o niepełnosprawności, w przypadku jego posiadania.
2. Aktualne zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia (druk w załączniku).
3. Cena 14-dniowego turnusu zawiera: pobyt w pokojach 2,3 osobowych oraz studio z łazienkami, pełne wyżywienie tj.3 posiłki dziennie, 3 zabiegi (bez dni świątecznych), opiekę medyczną‚ program KO.
4. Turnus rozpoczyna się pierwszego dnia obiadem, a kończy ostatniego dnia śniadaniem i opuszczeniem pokoju do godz.10.00.
5 .Pokoje typu studio:-50 zł.od ceny z cennika. Dopłaty: do pok.1-os. z balkonem: 250 zł.do pok.1-os.bez balkonu : 200 zł.
6. Opłata za parking 14-dniowego turnusu -140 zł, dla osób posiadających niebieską kartę parkingową rabat -50%.
7. Opłata za psa przewodnika — 0 zł., za zwierzęta domowe (pies,kot)- 300 zł.za 14-dniowy turnus.
8. Za niewykorzystane posiłki zwrot nie przysługuje.
9. Anulowanie rezerwacji w terminie do 21 dni przed rozpoczęciem turnusu, odliczamy 50 zł. zadatku.
10. W przypadku anulacji rezerwacji w terminie mniej niż 21 dni przed rozpoczęciem turnusu zadatek przepada.
11. Ośrodek ma prawo do podwyższenia ceny turnusu w trakcie roku, nawet po wpłacie zadatku w przypadku zmiany podatku VAT oraz znacznego wzrostu cen art. spożywczych i nośników energetycznych. W przypadku takiego podwyższenia Klient, który uiścił zadatek ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 7 dni od daty poinformowania go o podwyższeniu ceny.mniej niż 21 dni przed rozpoczęciem turnusu zadatek przepada.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Projekt i realizacja: art-MEDiA | Polityka prywatności

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności