Kliknij aby odsłuchać zaznaczony tekst

Powiększ czcionkę na stronie

osrodek klimczok

zarezerwuj pobyt polski zwiazek niewidomychzadzwoń 94 351 55 65, +48 603 419 288

Klimczok

Ośrodek leczniczo-rehabilitacyjny

Polskiego Związku Niewidomych

 
dla niewidomych

POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH OŚRODEK LECZNICZO – REHABILITACYJNY „KLIMCZOK” W USTRONIU MORSKIM POŁOŻONY JEST WE WSCHODNIEJ CZĘŚCI MIEJSCOWOŚCI USTRONIE MORSKIE, W POBLIŻU PIĘKNEGO BORU SOSNOWEGO, ZALEDWIE 150 METRÓW OD MORZA.

Teren Ośrodka zagospodarowany jest urozmaiconą roślinnością zieloną wspomagającą relaks i wypoczynek. O leczniczo wypoczynkowym znaczeniu Ustronia Morskiego decyduje położenie. Tutejsza plaża ma od 20 do 35 metrów szerokości. W pobliżu Ośrodka jest zejście na plażę przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami szczególnie niewidomych i słabowidzących. Znajdują się tu udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami m.in.: rozwiązania kontrastowe (oznakowania pierwszego i ostatniego stopnia schodów w kolorze żółtym; kontrastowe oznakowanie korytarzy itp.), barierki prowadzące na ciągach komunikacyjnych, oznakowania brajlowskie drzwi ogólnego przeznaczenia oraz gabinetów medycznych, oznakowania wypukłe drzwi, miękkie obicia niebezpiecznych elementów chroniących przed uszkodzeniem ciała, podjazdy itp.

Ośrodek składa się z 4 kondygnacyjnego budynku, wyposażonego w windę z informacją dźwiękową. Na miejscu znajdują się: jadalnia, kawiarnia, sale do rehabilitacji oraz wykładowe w pełni wyposażone w tablicę suchościeralną, ekran i projektor multimedialny oraz sprzętem audio-video, baza zabiegowa, sala gimnastyczna, dyżurka pielęgniarska z całodobową opieka medyczną, kawiarenka internetowa z biblioteką, w której znajduje się bogaty zbiór książek mówionych. W Ośrodku znajduje się również biblioteka z książkami w brajlu oraz książkami czarnodrukowymi.

Ośrodek posiada pokoje 2,3 osobowe oraz 4 osobowe typu studio oraz apartamenty z pełnym węzłem sanitarnym, które dostosowane są dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje są w pełni umeblowane i posiadają : telewizor, radio, czajnik bezprzewodowy, naczynia, sztućce.
W naszym obiekcie jest możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Ośrodek wyróżniony został Certyfikatem Ośrodka Przyjaznego Osobom Niepełnosprawnym. Posiadamy oczywiście wpisy do rejestru Ośrodków w których mogą się odbywać turnusy rehabilitacyjne oraz do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych.
"Klimczok" posiada również wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie pod numerem ewidencyjnym 2.32/00020/2011.
Dotychczas z naszych usług skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy osób z niepełnosprawnościami, które wracają do nas nawet po kilkanaście razy, przez co Ośrodek szczyci się dużą renomą w tym środowisku. Ośrodek posiada również doświadczenie w organizowaniu turnusów szkoleniowych w oparciu o środki Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK!!!

opinie naszych klientów

Przyjazna i miła atmosfera.

Dawid Kubiak

Super ośrodek wypoczynkowy wart polecenia.

Beata Nosowicz

Bez luksusów, ale za to przyjemnie i atrakcyjnie jeśli chodzi o czas i wycieczki, a nie wszędzie tak jest. I nie drogo. Pozdrawiam fantastyczną obsługę.

Marta Bereśniewicz

Klimczok jest wspaniałym ośrodkiem Leczniczo-rehabilitacyjnym, gdzie panuje wspaniała rodzinna atmosfera wobec kuracjuszy.

Adam Glazer

Super obsługa, bardzo smaczne jedzenie, wieczorki taneczne, zabiegi rehabilitacyjne, blisko do morza.

Urszula Oslonska

Pierwszy raz przebywałem  w ośrodku 2 lata temu. Byłem bardzo zadowolony z pobytu. Ciekawy program kulturalny angażujący kuracjuszy. Mam na myśli amatorskie występy słowno-muzyczne uczestników turnusu. W pobliżu wspaniały basen kryty. Niezdecydowanym wypoczynek w tym ośrodku polecam.

Włodzimierz B.

Jedyny ośrodek w którym czuję się jak w rodzinie. Wszystko jest na najwyższym poziomie za cenę którą się płaci, ja jestem zadowolona a byłam ponad pięć razy lub nawet więcej. W listopadzie z przyjaciółmi wybieramy się na wyjazd promocyjny i wiem, że się im spodoba i będą bywać rokrocznie. Pozdrawiam cały wspaniały personel Klimczoka.

Ewa Frajs

rehabilitacja niewidomych

Polski związek niewidomych

Ośrodek leczniczo - rehabilitacyjny

Ul. Okrzei 1, 78-111 Ustronie Morskie

osrodek klimczok

94 35 15 565,
+48 603 419 288, 797 390 046
turnusy dla seniorow

osrodek@klimczok.eu

dyrektor@klimczok.pzn.org.pl

sekretariat@klimczok.pzn.org.pl

ksiegowosc@klimczok.pzn.org.pl

osrodek pzn

60 1090 2659 0000 0001 0839 6213

numer konta

BANK ZACHODNI WBK S.A. 1 O/KOŁOBRZEG

zarezerwuj pobyt

Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

dołącz do naszego profilu

na facebooku

osrodek klimczok
Kliknij aby odsłuchać zaznaczony tekst